SMTWTFS
1
235678
910111214
16171819202122
232425262729
3031

Pro školy

Galerijní animace k aktuální výstavě


→ sledujte nabídku k aktuální výstavě zde (dílny, páteční odpoledne pro děti, galerijní setkání)

SÍTOTISK - Oslňte vlastním designem!

SŠ, VŠ a skupiny / 2–5 hodin

Chtěli byste se podívat do nově vznikající sítotiskové dílny a dozvědět se něco více o této výjimečné technice? V rámci dílny si s ilustrátorkou Adélou Bierbaumer můžete vytvořit vlastní šablonu a vytlačit plakát, či potisknout triko nebo tašku. Učit se nemusí jen ve škole. V případě zájmu třídy či skupiny zavolejte a rezervujte si termín. Náplň worskshopu se přizpůsobí vašim časovým požadavkům. Rezervace nutná na emailu duul@ujep.cz.

Zvuková dílna

věk 15+, SŠ / 2–5 hodin (max. 7 lidí)

Už jste měli někdy možnost pracovat se zvukem jinde než na hodinách fyziky? Že ne? Máte jedinečnou příležitost si to vyzkoušet! V rámci workshopu zvuková dílna si společně s umělkyní v oblasti sound art Polinou Khatsenka a pedagogickou konzultantkou Šárkou Studeckou představíme poměrně nové umělecké médium – prostorový zvuk. Seznámíme se se základními vlastnostmi audio světa a přes subjektivní zkoumání akustického okolí (prostředí) se dostaneme až k samotnému tvůrčímu procesu a vyzkoušíme si základní principy práce s 4 a více kanálovými reprosoustavami. Rezervace nutná na emailu duul@ujep.cz.

Vzdělávací programy
pro školy a zájmové skupiny

Co si představit pod pojmem galerijní animace?

Galerijní animace v Domě umění Ústí nad Labem jsou programy vedené zkušeným lektorem. Program zahrnuje jak teoretickou část v podobě odborného výkladu a dialogu s návštěvníky, tak část praktickou, zaměřenou na vlastní tvůrčí aktivitu účastníků. Důležitou roli v galerijní animaci hraje zážitek a žáci jsou prostřednictvím zábavných aktivit a jim blízkých témat seznámeni se současným uměním tváří v tvář originálům uměleckých děl.

Každá jednotlivá galerijní animace je upravena na míru dané skupině a stupni vzdělávání (MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ) či různorodé zájmové skupiny. Galerijní animace je možné navštívit nejen v rámci výuky výtvarné výchovy, ale i dalších předmětů. Velmi rádi Vám poradíme, jak program zahrnout do školního vzdělávacího plánu. 

V rámci doprovodného programu výstav je možné objednat také komentovanou prohlídku s lektorem.

Vstupné
galerijní animace: 30,- Kč / žák
komentovaná prohlídka: 10,- Kč / žák
workshop: 50,- Kč
(pedagogický doprovod zdarma)

Program animací a komentovaných prohlídek
objednávejte a pro více informací nás
neváhejte kontaktovat na:
e/ duul@ujep.cz
t/ +420 475 285 188

Archiv:
→ realizované programy ve školním roce 2016/2017
→ realizované programy v období září 2017 - leden 2018 
realizované programy v období jaro - léto 2018
→ realizované programy v období podzim - zima 2018/2019