SMTWTFS
1234567
8910111314
16181921
222325262728
2930

Historie Domu umění 2016 – 2021

Výstavní prostory na Masarykově ulici 2019 - 2021

Hlavní výstavní sál

 

Výstavní program v centrálním galerijní prostoru Domu umění Ústí nad Labem (DUÚL) je zaměřen na prezentaci významných uměleckých osobností a podstatných výtvarných proudů aktuálního, především středoevropského, vizuálního umění. Každoročně představí sedm výstavních projektů — od sólových výstav po tematické skupinové prezentace.

Rámcovým tématem výstavního programu v roce 2021 institucionální rámec a jeho reflexe v rámci aktuálního společenského kontextu.

Hlavním kurátorem Domu umění Ústí nad Labem je Michal Koleček, který na realizaci jednotlivých výstavních projektů spolupracuje s kurátory reprezentujícími jak lokální odborná pracoviště, tak partnerské, především zahraniční, instituce, nebo rovněž s přizvanými free-lance kurátory.

Rekonstrukce Domu umění Ústí nad Labem

plánek výstavních prostor

čelní pohled do výstavních prostor

3D půdorys galerie

Galerie 2

 

Druhý, rozlohou menší, výstavní prostor Domu umění Ústí nad Labem je otevřen prezentaci současného výtvarného umění a designu.

Dlouhodobým záměrem je prezentovat tvorbu výtvarných umělců a designérů, kteří studují či aktuálně absolvovali umělecký studijní doktorský program na české nebo zahraniční vysoké škole. Cílem je představit jak realizovaná díla nebo designérské prototypy, tak autorské přístupy, tvůrčí procesy a poodhalit procesy tvůrčího myšlení a uměleckého výzkumu.

Pod kurátorským vedením Adély Machové vzniká výstavní program pro daný kalendářní rok, přičemž na programu pro rok 2021 spolupracuje s kurátorkou Barborou Hájkovou.

V roce 2021 svou tvorbu představí Maria Mandić (Srbsko), Michaela Labudová (ČR), Ivars Gravlejs (Lotyšsko), Jiří Bartoš (ČR) a Aleš Zapletal (ČR).