SMTWTFS
245
679101112
131415171819
20212223242526
2728

„Proč lidé věří nesmyslům“

25. 1. 2022 → od 17 hodin

Moderovaná diskuze nejen o dezinformacích kolem koronaviru, ale také o konspiračních teoriích a pseudonáboženských hnutích.

Večerem bude provázet novinář a politický komentátor Petr Honzejk.
Host: Leoš Kyša alias František Kotleta

Čti více

Autobusy za uměním do Ústí nad Labem

3. 2. 2022

Výlet za výtvarným uměním
ve čtvrtek 3. února 2022

Dům umění Ústí nad Labem pořádá autobusový výlet za výtvarným uměním. Účastníky čeká komentovaná prohlídka výstavy NARUŠENÁ ROVNOVÁHA REVISITED v Domě umění Ústí and Labem a procházka po výstavě klauzurních prací studentek a studentů Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, kde se také mohou setkat s vedoucími a asistenty všech ateliérů v rámci Dne otevřených dveří.

Vypravujeme dva autobusy, přijeďte za námi z Prahy nebo z Kamenického Šenova a Železného Brodu do Ústí nad Labem!

Rezervace nutná.

Autobus je zdarma a kapacita míst je omezená.
Závazné přihlášky přijímáme do 31. ledna na email avanourkova@gmail.com. Rezervujte si své místo brzy!

Akce je pořádána s laskavou podporou Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Čti více

Narušená rovnováha – „Kdo zasadí stromy?“

1. 2. 2022 → od 17. hodin

Moderovaná diskuze.
Večerem bude provázet pedagog, filosof a estetik Martin Kolář. 

Hosté: estetik Ondřej Dadejík, filosof Martin Nitsche a filosof Petr Prášek

Diskuze bude vycházet ze dvou provázaných okruhů otázek. a.) Do jaké míry sociální, ekonomické a environmentální procesy spojené s prostředím Ústeckého kraje mohou být nosné i pro kulturní provoz regionu? b.) Vznikají díky tomu jisté výpovědi a organické samoznaky charakteristické pro zmíněný kraj? Tato témata tak otevírají i tázání, do jaké míry může být narativ charakteristický pro léta devadesátá (viz výstava z roku 1993 Narušená rovnováha) aktuální i v současnosti (NARUŠENÁ ROVNOVÁHA REVISITED, 2021).

Čti více

NARUŠENÁ ROVNOVÁHA REVISITED

2. 12. 2021 — 13. 2. 2022
 

Dům umění Ústí nad Labem zahajuje svůj program v rekonstruovaných prostorách skupinovým výstavním projektem nazvaným NARUŠENÁ ROVNOVÁHA REVISITED. Jeho koncepce vyrůstá ze vzájemného dialogu historický děl, která byla v roce 1993 prezentována tehdy se etablujícím okruhem ústeckých autorek a autorů na dvou vydáních výstavy NARUŠENÁ ROVNOVÁHA v Obecním domě v Praze a v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem, a zcela nových projektů mladších umělkyň a umělců narozených v perimetru osmdesátých let dvacátého století, kteří především v době svých vysokoškolských studií měli možnost poznat atmosféru Ústí nad Labem a tento prožitek je nasměroval k rozvoji jejich autentických tvůrčích postojů. Svorníkem takto široce rozkročeného mezigeneračního výstavního konceptu přitom je expozice uměleckých projevů reagujících na určující atmosféru paradigmatické změny a s ní spojených obav, nejistot, disbalancí, ale také angažovaných postojů a zásadních zodpovědných rozhodnutí v téměř třicet let vzdálených obdobích a přirozeně také odlišných společenských kontextech.

 

Čti více

Aktuální opatření

Vážení návštěvníci,

vzhledem ke stále horšící se situaci pandemie covid-19, vydala vláda ČR nová opatření týkající se návštěv a prohlídky muzeí a galerií. Žádáme Vás proto o jejich respektování při návštěvě výstav a akcí Domu umění.
Každý návštěvník se před vstupem do galerie musí prokázat platným potvrzením o dokončeném očkování; nebo potvrzením o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19, od něhož neuplynulo více než 180 dnů. 
Dále prosíme návštěvníky, aby dodržovali rozestupy 2m, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti a měli po celou dobu pobytu uvnitř prostor Domu umění nasazený respirátor.

Děkujeme za pochopení.

Více o situaci zde & opatření zde.

Čti více