SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

DUUL ONLINE – No Future is Cancelled is Cancelled

Pro naše příznivce jsme připravili v době nouzového stavu online program, který můžete sledovat z bezpečí vašich domovů.

V průběhu následujících dní postupně nasdílíme videa z probíhající výstavy Olivera Resslera “No Future is cancelled” s českými titulky, počínaje snímkem “Everything’s coming together while everything’s falling apart: Ende Gelände”, která zveřejníme prostřednictvím našeho YouTube kanálu.

Sledovat nás můžete také na facebooku a instagramu.

Dále se můžete těšit na reportáž výstavy spolu s její recenzí, záznam komentované prohlídky, nebo rozhovor se členem hnutí Limity jsme my.

Čti více

GALERIE ZAVŘENA – ZŮSTAŇME OTEVŘENÍ

Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky je aktuálně Dům umění Ústí nad Labem veřejnosti do 13. 4. 2020 uzavřen.

Komentovaná prohlídka aktuální výstavy „No Future is cancelled“ s kurátorem Michalem Kolečkem a další doprovodné programy se připravují ve formě online přenosů – odkaz na stream brzy na našich stránkách.
Sledujte náš web a facebook!

O dalším vývoji vás budeme informovat.
Děkujeme za pochopení!

Čti více

Oliver Ressler – No Future is cancelled

Vernisáž: 12. 2. 2020 od 18 hodin

Výstava potrvá od 13. 2. do 1. 4. 2020.

V 16.30 hodin proběhne komentovaná prohlídka s umělcem a kurátorem.

Oliver Ressler na své první samostatné výstavě v České republice, kterou připravil pro Dům umění Ústí nad Labem, představuje filmy a fotografie s tematikou hnutí za klimatickou spravedlnost, forem odporu proti ničení zemského klimatu a základů lidské existence. Název výstavy No Future is cancelled odkazuje na to, že je zapotřebí, aby se lidé veřejně a aktivně vyjadřovali, nenechávali rozhodnutí, jež ovlivňují životy nás všech, na národních politicích ani nadnárodních korporacích a v co největší celosvětové míře se angažovali v onom „povstání za klima“, o němž hovoří Jeremy Brecher.

Oliver Ressler (narozen 1970) žije a pracuje ve Vídni. Je autorem instalací, projektů ve veřejném prostoru a filmů na témata ekonomiky, demokracie, migrace, klimatické katastrofy, forem odporu a společenských alternativ. Natočil třiatřicet filmů, jež se promítaly po celém světě na tisících akcí společenských hnutí, v uměleckých institucích a na filmových festivalech.

Jeho díla byla k vidění na samostatných výstavách v Centro Andaluz de Arte Contemporaneo – CAAC v Seville, v Institutu umění Wyspa v Gdaňsku, v Lentos Kunstmuseum v Linci, v MNAC – National Museum of Contemporary Art v Bukurešti, v SALT Galata v Istanbulu a v současnosti v Kulturním centru v Bělehradu.

www.ressler.art
vimeo.com/oliverressler
instagram.com/oliver.ressler

pozvánka
tisková zpráva
press release

→ vernisáž

 

 

Čti více