SMTWTFS
1
2345678
910111214
161718202122
23242526272829

Oliver Ressler – No Future is cancelled

Vernisáž: 12. 2. 2020 od 18 hodin

Výstava potrvá od 13. 2. do 1. 4. 2020.

V 16.30 hodin proběhne komentovaná prohlídka s umělcem a kurátorem.

Oliver Ressler na své první samostatné výstavě v České republice, kterou připravil pro Dům umění Ústí nad Labem, představuje filmy a fotografie s tematikou hnutí za klimatickou spravedlnost, forem odporu proti ničení zemského klimatu a základů lidské existence. Název výstavy No Future is cancelled odkazuje na to, že je zapotřebí, aby se lidé veřejně a aktivně vyjadřovali, nenechávali rozhodnutí, jež ovlivňují životy nás všech, na národních politicích ani nadnárodních korporacích a v co největší celosvětové míře se angažovali v onom „povstání za klima“, o němž hovoří Jeremy Brecher.

Oliver Ressler (narozen 1970) žije a pracuje ve Vídni. Je autorem instalací, projektů ve veřejném prostoru a filmů na témata ekonomiky, demokracie, migrace, klimatické katastrofy, forem odporu a společenských alternativ. Natočil třiatřicet filmů, jež se promítaly po celém světě na tisících akcí společenských hnutí, v uměleckých institucích a na filmových festivalech.

Jeho díla byla k vidění na samostatných výstavách v Centro Andaluz de Arte Contemporaneo – CAAC v Seville, v Institutu umění Wyspa v Gdaňsku, v Lentos Kunstmuseum v Linci, v MNAC – National Museum of Contemporary Art v Bukurešti, v SALT Galata v Istanbulu a v současnosti v Kulturním centru v Bělehradu.

www.ressler.art
→ vimeo.com/oliverressler
→ instagram.com/oliver.ressler

pozvánka
tisková zpráva
press release

Čti více

Dům umění a sítotisková dílna se stěhují do centra města na Hraničář!

22/8

Přesunutí Domu umění Ústí nad Labem Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně na novou adresu je dočasné a plánované na dobu 2 let, kdy bude dokončena rozsáhlá rekonstrukce stálého sídla v městské části Klíše za univerzitními kolejemi.

Nový galerijní prostor je situován přímo v centru města v ulici Masarykova ve zvýšeném parteru na pěší zóně mezi obytnými bloky a obchody, které byly postaveny v osmdesátých letech 20. století.

Nová sezóna přinese projekty i výstavy, zaměřené na téma veřejného prostoru a jeho konfrontací s lokální historií a jeho obyvateli. V nových prostorách Domu umění Ústí nad Labem najdete sítotiskovou dílnu a edukační zázemí, které vzniká ve spolupráci se studenty Fakulty umění a designu UJEP a Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP.

Přestavba Domu umění Ústí nad Labem je podpořena Evropskou unií v rámci projektu U21 – REART částkou 43 332 250,91 Kč.

Čti více