SMTWTFS
234567
8910121314
15161718192021
22232425262728
293031

O čem mluvíme, když mluvíme o rodině

28. 5. – 1. 7. 2020
skupinová výstava v hlavním výstavním sále

Vystavující: Anna Daučíková, Sylva Francová, Miroslav Hašek, Lenka Klodová, skupina Matky a Otcové, Markéta Oplištilová, Dany Vigil

Kurátorka výstavy: Maro Hajrapetjan 

Výstava O čem mluvíme, když mluvíme o rodině prezentuje téma rodiny jako dynamicky se proměňující médium mezilidských vztahů. Naše pozornost je zaměřena na to, jakým způsobem je toto téma v současné době reflektováno na umělecké scéně v realizacích jednotlivých autorek a autorů a jakým způsobem sami tento pojem nahlíží, ať už na základě svých osobních zkušeností, názorů či obecnějších otázek lidského soužití.

Výstavní projekt je otevřeným polem pro komunikaci různých přístupů k chápání sledovaného tématu. Na výstavě jsou zastoupeny umělkyně a umělci, kteří se dané problematice partnerských, rodinných, potažmo mezilidských vztahů v minulosti věnovali a průběžně se k ní ve svých projektech navrací (Anna Daučíková, Lenka Klodová, skupina Matky a Otcové, Sylva Francová). Uvidíte také díla tvůrců reflektujících pohled na vztah vlastních rodinných příslušníků (Markéta Oplištilová, Dany Vigil) či práci autora, který inspiraci pro tvorbu čerpá ze své nově vznikající životní situace (Miroslav Hašek). Pro některé z nich se výstava stala impulsem k vytvoření nového díla, ve kterém například přehodnocují vlastní tvorbu, vytváří nové myšlenkové vazby s tvorbou minulou či skrze umělecké postupy sdílejí část svého osobního příběhu.

Výstava je připravována studentkou 1. ročníku navazujícího magisterského studijního oboru Kurátorská studia na FUD UJEP.

Tisková zpráva

Facebook event

Pozvánka

Plakát

Leaflet

Vernisáž — fotoreport