SMTWTFS
123
567891011
12131415161718
192021222425
26272931

Autobus za uměním pro školy z regionu

Autobusový zájezd pro školy tentokrát přivezl do Domu umění studenty z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu Varnsdorf. Studenti si v rámci komponovaného dne vyzkoušeli výtvarné dílny Sítotisk a Autorskou knihu

Sítotisková dílna

Chtěli byste se podívat sítotiskové dílny a dozvědět se něco více o této výjimečné technice? V rámci dílny si s ilustrátorkou Adélou Bierbaumer můžete vytvořit vlastní šablonu a vytlačit plakát, či potisknout tričko nebo tašku. V případě zájmu třídy či skupiny zavolejte a rezervujte si termín. Náplň workshopu lze přizpůsobit vašim časovým požadavkům.

Autorská kniha

Autorská kniha je umělecký osobitý artefakt umožňují autorovi uchopit téma, které je mu blízké.  Výtvarná dílna zaměřená převážně na praktickou část autorské knihy a práce s ní prohloubí jejím účastníkům manuální dovednosti v této oblasti. Společně si ukážeme jednotlivé přístupy v práci s autorskou knihou, knižní vazby a způsoby potahování základních desek. Získané dovednosti ověříme praktickou dovedností, při které si každý účastník vytvoří svůj vlastní umělecký artefakt.


Pravidelný program pro studenty základních i středních škol v Ústeckém kraji, které přivezeme do Domu umění speciálně vypraveným autobusem. Součástí celodenního programu je komentovaná prohlídka, galerijní animace a výtvarná dílna (sítotisk, knižní vazba). Zájezd nabízíme školám, které mají zájem vypravit své pedagogy a studenty k návštěvě Domu umění. Náklady na cestu plně hradí Dům umění. Objednávky přijímáme minimálně týden dopředu a pro více informací nás neváhejte kontaktovat.