SMTWTFS
1
2345678
91011131415
161718192122
23242526272829
3031

Informace o výstavních prostorech Domu umění Ústí nad Labem

Galerie 1

 


plánek výstavních prostor

Hlavní a největší výstavní prostor, který nese pojmenování Galerie 1, se zaměřuje na analýzu a prezentaci aktuálních uměleckých projevů se zvláštním zacílením na tematické okruhy, které spoluformují socio-kulturní situaci ve středoevropském, respektive národním kontextu, zároveň také odrážejí specifickou situaci v místním regionu a komunitě. Dále se soustředí na osobnosti na aktuální výtvarné scéně v České republice i zahraničí. Nabízí paletu tematicky ucelených skupinových nebo samostatných výstav.

Kurátorská a dramaturgická realizace:
Michal Koleček ve spolupráci s externími kurátory

Výstavní program pro rok 2024:
Gardening of Soul: In Five Chapters / prosinec 2023 - březen 2024
brzy více o dalších nasmlouvaných výstavách

Galerie 2

 

plánek výstavních prostor

Výstavní program Galerie 2 v Domě umění Ústí nad Labem se věnuje prezentaci studentské tvorby navázané na doktorská umělecká studia na českých uměleckých VŠ v oblastech výtvarného umění, designu a kurátorství. Cílem je představit nově vznikající díla, která mají ambice začlenit se nejen do profesionální oblasti, ale především se vyjádřit k aktuálním tématům, tendencím a přístupům v současné umělecké a kreativní sféře. Vystavující portfolio studentů doktorských programů doplňuje tematická skupinová výstava studentů 1. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Kurátorská studia (FUD UJEP).

Kurátorská a dramaturgická realizace:
Adéla Machová a Zuzana Doleželová ve spolupráci s externími kurátory

Galerie 3

 


plánek výstavních prostor

Galerie 3 v Domě umění Ústí nad Labem vytváří specifické prostředí pro prezentaci umělců pracujících se zvukem a reflexí prostoru. Prostor pro prezentaci zde definuje autorem připravený zvukový bod - místo, kde lze naslouchat, soustředěně vnímat, sdílet nebo rezonovat. Nabízený základní formát poslechu do sluchátek s sebou přináší jak moment soustředěného vnímání, tak určitou variabilitu v podobě site-specific tvorby a součástí prezentace mohou být zvukové instalace, zvuková kompozice, specifická audiovizuální tvorba nebo zvuková mapování.

Kurátorská a dramaturgická realizace:
Adéla Machová a Jan Krtička