SMTWTFS
23456
78910111213
141516181920
212223242527
28293031

PARTER OZVĚNY

18. 12. 2021 (sobota) → od 11. hodin

DUUL Masarykova 14 — Dílna U Pavouka — BeDNA Masarykova 28

Komponované odpoledne, které  je zároveň posledním programem pořádaným Domem umění na adrese Masarykova 14. Ozvěny léta i dlouhodobého působení Domu umění v rámci komunitních aktivit zarezonují v podobě křestu v pořadí druhého Zinu, který vznikl v návaznosti na již druhou výstavu tématizující samotný fenomén a prostor Parteru. 

Program také zrcadlí navázané spolupráce z poslední doby a jeho dějiště se tak rozkročilo mezi prostory Domu umění, přilehlé sítotiskové dílny U Pavouka a sousedící multifunkční prostor BeDNA (Masarykova 28, nad Vietnamskou restaurací Hai Duong), kde bude probíhat večerní část programu.

Hudba, divadlo/happening, občerstvení, workshop pro děti, probíhající výstava Z tuku a města Any de Almeidy a prodejní vánoční POP-UP, vzájemná setkání… vyberte si z bohatého celodenního programu to pravé a přijďte se rozloučit s Domem umění takovým, jak ho znáte na Masaryčce! Od nového roku se už budeme setkávat pouze na nové adrese Klíšská  1101/129a (vedle vysokoškolských kolejí). 

PROGRAM


11 – 19 hod

Otevřené výstavy v Domě umění Masarykova 14
Hlavní sál: Ana de Almeida — Z tuku a města
Galerie 2: Vánoční POP-UP, prodejní prezentace mladých tvůrců

 

15 hod

Holub Emil a jeho putování městem Ústí nad Labem
Výtvarná dílna vhodná pro děti od 6 do 15 let, začátek v dílně U Pavouka.

Náš kamarád holub Emil je místní štamgast! Zná totiž v Ústí každé zákoutí a také dobře ví o všem, co se v Ústí odehraje. Je to vlastně takový místní detektiv, který bojuje se zlem. Zrovna teď je na stopě vizuálnímu smogu! Že nevíš, co to je? Přijď do naší výtvarné dílny, kde ti náš Emil vše vysvětlí, a navíc se budeš moci zúčastnit jeho pátrání! Tak co, pomůžeš Emilovi zatočit s vizuálním smogem?

 

17 hod

 křest ZINU Parter 2 – před Domem umění Ústí nad Labem Masarykova 14

Genius loci tohoto místa v centru města Ústí nad Labem, ve kterém jsme strávili velkou část našeho času, nás inspiroval k oslovení místních nájemníků i nájemnic, dětí i kolemjdoucích, aby nám odpověděli na to, jak se jim žije na horním parteru Masarykovy ulice. Doufáme, že stopy naší více než dvouleté urbánní akupunktury zanechaly v paměti místa alespoň náznak pozitivní změny ve veřejném prostoru. Zin vychází ve druhém vydání ku příležitosti stejnojmenných letních výstav Domu umění Ústí nad Labem: Parter — opomíjený prostor Masarykovy ulice a Parter — znovuobjevený prostor Masarykovy ulice.

 

18 hod

ZIMOSTRÁZ

Happening Činoherního studia v BeDNĚ, vhodné i pro rodiny s dětmi

Tak trochu jiný advent nám představí improvizovaný soubor složený z podhoubí střekovského     Činoheráku. Zimostráz, neboli Buksus — jako mocná bylina hojně využívaná germánskými pohany, předesílá tématiku, kolem níž se atmosférický happening bude rozprostírat. Jak se změnil význam tradic vážících se k období přelomu roku od předkřesťanských dob a proč se z některých tradic vytratil? Interaktivní happening počítá s každým návštěvníkem jakožto aktivním prvkem a nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky!

 

19 hod

 Cringe Prince
One man hudební show  v BEDNĚ

Cringe Prince Since 98. Původně z Ústí nad Labem, teď z Prahy. Kostrou hejbe groovy, Discem leští rýmy, Soulem cloume vzduchem a slovem dojí Funk. Undergroundová koláž slepená z rapu, punku, poezie a divadla. Pokaždé trochu jiná, zpola improvizovaná show s občasnou dávkou ryzího cringe.

 

20 hod

aot37
Hypnotic techno / Tribe — live set v BEDNĚ

Vystoupení producenta aot37 nabízí ochutnávku z tajné líhně talentů ústeckého elektronického undergroundu v podobě šťavnatého a propracovaného live techno setu, se kterým se na nás sesype nejedno eso z aot37 rukávu. 

Aktuální informace sledujte online!