SMTWTFS
23456
78910111213
141516181920
21222324252627
28293031

MoMA Space

16. 6. 2022 (čtvrtek) → od 16 hodin

Umělecká intervence do výstavy Strategies of Success.

Dva studenti Fakulty umění a designu UJEP, Adéla Rálišová a Jindřich Jandečka, dočasně pojednají dílo Stana Masára — MoMA Space.

MoMA Space je konceptuálním gestem, kdy umělec fyzicky přenesl části světových uměleckých institucí Tate Modern a MoMA do expozice. Jednodenní intervence lokálních umělců jsou zaznamenávány při instalaci/performanci na video záznamy, které přibývají s tím, jak dílo putuje a jsou vystavovány společně s díly MoMA Space a Tate Corner.

Adéla Rálišová: Ukradená kočka chytá myši lépe
Studentka 3. ročníku ateliéru OPA /objekt—prostor—akce/ FUD UJEP Adéla Rálišová nalézá těžiště své tvorby v abstrakci. Malby a objekty nebo prostorové instalace Adély Rálišové často bývají protkány úryvky vlastních textů, čímž autorka asociativní charakter výrazných malířských gest dále rozehrává a manipuluje.

Jindřich Jandečka: Trhlina
Do instalace MoMA Space pronikne zvukovou intervencí student FUD UJEP Jindřich Jandečka pohybující se mezi ateliéry Fotografie a Time Based Media. Pro jeho díla, která mají většinou prostorový a performativní charakter a věnují se různým socio-kulturním tématům, je zásadním faktorem zvuk.

Grafický design: Marek Fanta

Výstavní a doprovodný program Domu umění Ústí nad Labem je v roce 2022 podpořen: Ministerstvem kultury České republiky, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Statutárním městem Ústí nad Labem a Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.