SMTWTFS
123456
789111213
1415171819
212224252627
282930

Zdeněk Svejkovský & Jiří Hölzel: Profil v počítačových hrách

▷ 22. 6. 2021 v čase od 16:00 do 18:00 hodin ◁

 

Přednáška Zdeňka Svejskovského a Jiřího Hölzela se zaměří na způsoby a metody, jakými uživatel vytváří svůj virtuální profil. Řeč bude jak o profilech na sociálních sítích, tak o virtuálních zástupcích hráčů v počítačových hrách (avatarech). Cílem přednášky je představit různé „strategie“ vytváření profilů a vyvolat tím diskuzi na témata spojená s virtuální identitou.

Čti více

Freiluftkino Glückliche Einsamkeit

▷ 21. 6. 2021 v čase 20:00 – 00:00 hodin ◁

 

Srdečně zveme na komponovaný večer rakouských experimentálních filmů v ústeckém Letním kině, který proběhne v rámci ozvěn jarní výstavy Úžas – tak akorát moc velké okno někam a nikam

Program v Letním kině bude probíhat v čase od 20:00 do 00:00 hodin a těšit se můžete na pět autorů a snímků z distribuce sixpackfilmKurwin Ayub (LOLOLOL), Hans Schabus (Atelier), Michaela Taschek (Doppelgänger), Johann Lurf (Cavalcade) a Veronika Eberhart (9 is 1 and 10 is none).

V zájmu hladkého průběhu celé akce žádáme návštěvníky, aby dbali zvýšených hygienických opatření a dodržovali dostatečné vzájemné rozestupy. Děkujeme za pochopení. 

Těšíme se na vás!

Čti více

Kolik profilů máš, tolikrát jsi člověkem

▷ 20. 5. — 3. 7. 2021 ◁

 

Vystavující umělci: Milena Dopitová, Andreas Gajdošík & Marika Volfová, Lucie Kramperová, Matúš Lányi, Milan Mikuláštík, Joana Moll,  Zdeněk Svejkovský

Výstavní projekt představuje téma empatie k virtuální identitě. Virtuální identita je přitom chápána jako dynamicky se proměňující médium mezilidských vztahů v rámci elektronické komunikace mezi jedinci a rovněž jako nástroj využívaný k vytváření sociálních vazeb mezi uživateli internetu. Pokládáme si otázku, zda v dnešní době jedinec svou identitu ztrácí nebo naopak ji rozvíjí a přizpůsobuje rychle se proměňujícím názorům a nástrojům společnosti. Kurátorský výběr dává prostor pro různorodé uchopení a interpretaci témat, která v souvislosti s identitou ve virtuální realitě vyvstávají a mohou být umělci reflektována zcela odlišně. To dává výjimečný prostor zajímavé selekci uměleckých děl, a to jak z hlediska obsahu, tak z hlediska formy. 

Čti více

Michaela Labudová – Present Absence

▷ 20. 5. — 3. 7. 2021 ◁

 

Výstava tematizuje formáty a média v grafickém průmyslu jakožto nositele sdělení. Site-specific projekt Michaely Labudové se odehrává v galerijním prostoru a na veřejných plochách ve městě a věnuje se identitě ve vizuální komunikaci. Počáteční čistá plocha kontrastuje s významovým naplněním obrazy a slovy a s účelovou snahou oslovit potenciálního zákazníka a komunikovat.

V grafické tvorbě se Michaela Labudová zaměřuje na typografii, korporátní identitu, knižní tvorbu a ilustraci. Od roku 2007 je členkou grafické skupiny Monsters, studuje doktorský obor Vizuální komunikace na Fakultě umění a designu UJEP, kde dlouhodobě pedagogicky působí a od letošního roku vede společně s Pavlem Fričem Ateliér Vizuálního designu.

Čti více