SMTWTFS
12345
6791011
131415161718
20212223242526
2728293031

Hannes Egger – Everything´s Changed – Nothing´s Changed

18. 11. 2020 — 27. 2. 2021

 

Výstava italského umělce Hannese Eggera připravená pro Dům umění Ústí nad Labem svým názvem odkazuje k performanci, kterou autor realizoval v září tohoto roku v Miláně. Pronajatý automobil s reklamními plochami v rámci této akce opakovaně projížděl kruhovými objezdy a divákům nabízel pohled na měnící se poselství definované jednoduchým textem Everything´s Changed – Nothing´s Changed / Vše se změnilo – Nic se nezměnilo. V centru jednoho z regionů silně postižených koronavirovou krizí Hannes Egger prostřednictvím své intervence do veřejného prostoru upozorňoval na dramatické posuny ve fungování společnosti reagující na pandemické ohrožení a zároveň nabízel naději spojenou s odhodláním čelit této neobvyklé situaci s důrazem položeným na respekt ke každému individuálnímu osudu i etickému rozměru vztahů uvnitř society jako celku.

A právě takový směr uvažování se stal východiskem při přípravě autorova projektu pro Ústí nad Labem, přičemž bylo stále více zřejmé, že ve střídajících se vlnách naděje a ohrožení, se nenávratně vzdaluje možnost využít pro jeho prezentaci tradiční výstavní formáty. Vnější, zdánlivě restriktivní vlivy se tak postupně začaly v tvůrčím procesu Hannese Eggera transformovat do podoby inspirativních a kreativních podnětů, které v konečném důsledku nejenom spoluurčily volbu vyjadřovacích i komunikačních strategií výstavy, ale také její konečné tematické zacílení. Autor přitom projekt realizoval výhradně distančně bez možnosti pracovat přímo na místě v Ústí nad Labem a důležitým aspektem tvarujícím jeho výslednou podobu se tak stala spolupráce s produkčním týmem Domu umění Ústí nad Labem.

Čti více

Dům umění se po pandemii znovu otevírá veřejnosti

Vážení návštěvníci,

Dům umění Ústí nad Labem, který je spolu s dalšími kulturními institucemi uzavřen od 13. 10. 2020 bude na základě rozvolnění opatření vlády ČR spojených s koronavirovou pandemií pro veřejnost opět přístupný již od úterý 8. 12.  2020.

V hlavním výstavním sále se můžete těšit na instalaci v rámci výstavy Hannese Eggera Everything´s Changed — Nothing´s Changed a v Galerii 2 vás čeká otevření tradiční vánoční prodejní výstavy Domu umění s příhodným názvem Louskáček.

Těšíme se na vás!

Čti více