SMTWTFS
3
46910
111213141617
181921222324
2526282930

Zvukové odrazy – Interference

1. 11. 2023 → středa — od 19:00

Koncert experimentální hudby — něžný „noise“ soundart umělkyně Dainy Dievy (LTV), zvuková sauna konceptuálního umělce  Williama „Bilwa“ Costy (USA) a zvuková performance od umělkyně Maria Komarova (BLR)— přinese poslechový zážitek.

Realizováno ve spolupráci s phonon~

 

Daina Dieva je litevská umělkyně, performerka, videoartistka. Publiku představí experimentální projekt plný spletitých zvukových cest — naslouchá šepotu, vřískotu a cvrlikání v tomto lidském světě, který obývá. Křehká hranice mezi snem a noční můrou, to je místo, kde začíná její zvukový projekt a odkud se vyvíjí k jednomu nebo druhému extrému.

William „Bilwa“ Costa je experimentální a konceptuální skladatel a umělec žijící v Berlíně. Bilwova tvorba v sobě spojuje prvky hluku, hudebního těžkého zvuku a psychoakustického výzkumu, kdy realizuje tzv. elektroakustické poslechy (neboli „zvukové sauny“) za použití sinusových tónů, ne/přírodních terénních nahrávek a zpětné vazby.

Maria Komarova je interdisciplinární umělkyně, jejíž tvorba se pohybuje na pomezí performance, scénografie, sound artu a instalace. Inscenováním a technickým přetvářením běžných předmětů Komarova zdůrazňuje zvukový a vizuální potenciál ne-lidského světa. Pracuje se zvukem jako performativním médiem a průběžně vyvíjí DIY elektroakustické objekty jež nechává dočasně obývat místa performancí a instalací.