SMTWTFS
1234
56910
12131415161718
1920212425
262731

Zvukové odrazy #14

Simon Whetham

 

12. 12. 2020 → od 18:00 hodin

 

Čtrnáctý díl z cyklu prezentací soudobé zvukové tvorby na pomezí hudby a výtvarného umění tentokrát se zvukovým umělcem a hudebníkem Simonem Whethamem původem z britského Bristolu.

Simon Whetham je anglický zvukový umělec, inženýr a hudebník, který má za sebou dlouhodobou zkušenost s tvorbou experimentální hudby, autonomních zvukových objektů nebo instalací. Počínaje použitím terénních a studiových nahrávek se Simon postupně dostal k uplatňování d.i.y přístupu ve vytváření osobitých přístrojů, které používá pro svá vystoupení. Bez obav vykuchává předměty běžné spotřeby, přeprogramovává je pomocí mikropočítače Arduino a tím jím dává nový život v podobě hudebních nástrojů. Tak například z tiskárny, na kterou jsme si zvykli na svých pracovních místech, se tak stává rytmický nástroj anebo zdroj pro technicistně působící melodie.

Zvukové odrazy budou tentokrát probíhat ONLINE na platformě YouTube, kde se k události můžete přidat svým zhlédnutím. Link Vám nasdílíme.

 

https://www.simonwhetham.co.uk/

 

https://soundcloud.com/simonwhetham

 

plakát

 


Program se uskuteční za laskavé podpory Statutárního města Ústí nad Labem, Ministerstva kultury ČR, Fakulty umění a designu a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.