SMTWTFS
1234567
89111213
15162021
222325262728
2930

Tušová malba

 

26. 9. 2020 (sobota) → 14:00 — 17:00 hodin

 

Tvůrčí dílna japonské tušové malby pro dospělé s umělkyní Radkou Müllerovou.

Workshop tušové malby představí základní postupy tradičního japonského malování (sumi-e). Lektorka provede účastníky přípravou malby a předvede správné držení těla vedení ruky. Účastníci se tak budou soustředit na zvládnutí základních tahů štětcem. Workshop bude rovněž zaměřen na dýchání a celkově relaxační techniku, která uvolňuje principy zdravého pohledu na svět včetně obdivu k přirozené jednoduchosti charakterizované filozofií wabi sabi.

Mgr. Radka Müllerová, Ph.D. je vizuální umělkyně pracující s novými médii, digitální fotografií a instalací (většinou se sociálním podtextem). Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1997–1999 společně s manželem Stanislavem Műllerem budovali sklářské studio v Ohno Design Centru, v Japonsku. Po návratu působila jako asistentka ateliéru Nová média II. (Veronika Bromová) na Akademii výtvarných umění v Praze a na Fakultě umění a designu (Štěpánka Šimlová) v Ústí nad Labem. Müllerová v Japonsku studovala tradiční, japonskou malbu – sumi-e a absolvovala s místními mnoho výstav, kde prezentovala vlastní pohled na japonskou společnost. Na malbách představuje většinou portréty nebo figury a jejich tíživé pohledy vedou k hlubším úvahám nad japonskou společností a postavením žen ve společnosti. V současné době pracuje jako učitelka na Základní umělecké škole v Teplicích a vede vlastní školu japonského umění a studií.

Kapacita worskhopu je omezena na osm účastníků. Potvrďte nám proto svoji účast a rezervujte si svá místa na duul@ujep.cz. Děkujeme.

Workshop je zpoplatněn částkou 50,- Kč

 

https://www.radkamullerova.net/

 

 

Program se uskuteční za laskavé podpory Statutárního města Ústí nad Labem, Ministerstva kultury ČR, Fakulty umění a designu a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.