SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Pro školy

Galerijní animace k aktuální výstavě


Výstava umělkyně Adély Matasové, jedné z předních osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století, přenáší dynamiku technologií skrze fyzický pohyb do zdánlivé statické struktury uměleckého díla.

Oživlá galerie

Fyzický pohyb je dosti abstraktní, ale přesto snadno představitelný pojem. Jedná se o jakoukoliv činnost, kterou každý z nás denně vykonává. Pohyb je pro nás tak stereotypní záležitostí, že mu již v našem okolí nevěnujeme pozornost. Co když se však náhle začnou v galerii „v záři reflektorů“ pohybovat i výstavní sochy, přestože nikam neodcházejí? Čím je to způsobeno? A je to vůbec možné?

Téma výstavy je možné zařadit do vzdělávacích oblastí Umění a kultura, Člověk a společnost, Člověka a příroda. Z průřezových témat se dotkneme Osobnostní a sociální výchovyGalerijní animace a komentované prohlídky pro školy jsou realizovány ve spolupráci s Katedrou výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP.

/animační program pro střední školy a zájmové skupiny/ 15+ /

SÍTOTISK - Oslňte vlastním designem!

SŠ, VŠ a skupiny / 2–5 hodin

Chtěli byste se podívat do nově vznikající sítotiskové dílny a dozvědět se něco více o této výjimečné technice? V rámci dílny si s ilustrátorkou Adélou Bierbaumer můžete vytvořit vlastní šablonu a vytlačit plakát, či potisknout triko nebo tašku. Učit se nemusí jen ve škole. V případě zájmu třídy či skupiny zavolejte a rezervujte si termín. Náplň worskshopu se přizpůsobí vašim časovým požadavkům. Rezervace nutná na emailu duul@ujep.cz.

Zvuková dílna

věk 15+, SŠ / 2–5 hodin (max. 7 lidí)

Už jste měli někdy možnost pracovat se zvukem jinde než na hodinách fyziky? Že ne? Máte jedinečnou příležitost si to vyzkoušet! V rámci workshopu zvuková dílna si společně s umělkyní v oblasti sound art Polinou Khatsenka a pedagogickou konzultantkou Šárkou Studeckou představíme poměrně nové umělecké médium – prostorový zvuk. Seznámíme se se základními vlastnostmi audio světa a přes subjektivní zkoumání akustického okolí (prostředí) se dostaneme až k samotnému tvůrčímu procesu a vyzkoušíme si základní principy práce s 4 a více kanálovými reprosoustavami. Rezervace nutná na emailu duul@ujep.cz.

Vzdělávací programy
pro školy a zájmové skupiny

Co si představit pod pojmem galerijní animace?

Galerijní animace v Domě umění Ústí nad Labem jsou programy vedené zkušeným lektorem. Program zahrnuje jak teoretickou část v podobě odborného výkladu a dialogu s návštěvníky, tak část praktickou, zaměřenou na vlastní tvůrčí aktivitu účastníků. Důležitou roli v galerijní animaci hraje zážitek a žáci jsou prostřednictvím zábavných aktivit a jim blízkých témat seznámeni se současným uměním tváří v tvář originálům uměleckých děl.

Každá jednotlivá galerijní animace je upravena na míru dané skupině a stupni vzdělávání (MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ) či různorodé zájmové skupiny. Galerijní animace je možné navštívit nejen v rámci výuky výtvarné výchovy, ale i dalších předmětů. Velmi rádi Vám poradíme, jak program zahrnout do školního vzdělávacího plánu. 

V rámci doprovodného programu výstav je možné objednat také komentovanou prohlídku s lektorem.

Vstupné
galerijní animace: 30,- Kč / žák
komentovaná prohlídka: 10,- Kč / žák
workshop: 50,- Kč
(pedagogický doprovod zdarma)

Program animací a komentovaných prohlídek
objednávejte a pro více informací nás
neváhejte kontaktovat na:
e/ duul@ujep.cz
t/ +420 475 285 188

Archiv:
→ realizované programy ve školním roce 2016/2017
→ realizované programy v období září 2017 - leden 2018 
realizované programy v období jaro - léto 2018
→ realizované programy v období podzim - zima 2018/2019