SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Osobní situace

28. 5. – 1. 7. 2020
skupinová výstava v hlavním výstavním sále

Vystavující: Anna Daučíková, Sylva Francová, Miroslav Hašek, Lenka Klodová, Matky a otcové, Markéta Oplištilová, Dany Vigil

Kurátoři výstavy: Maro Hajrapetjan & Linda Sudová

Výstavní projekt prezentuje téma rodiny jako dynamicky se proměňující médium mezilidských vztahů. Naše pozornost je zaměřena na to, jakým způsobem je toto téma v současné době reflektováno na umělecké scéně v projektech jednotlivých autorek a autorů a jakým způsobem sami tento pojem nahlíží, ať už na základě svých osobních zkušeností, názorů či obecnějších otázek lidského soužití.

Výstavní projekt je otevřeným polem pro komunikaci různých přístupů k chápání tohoto tématu. Na výstavě jsou zastoupeni umělkyně a umělci, kteří se dané problematice partnerských, rodinných, potažmo mezilidských vztahů v minulosti věnovali a průběžně se k ní ve svých projektech navrací (Anna Daučíková, Lenka Klodová, Matky a otcové, Sylva Francová). Uvidíte také díla tvůrců reflektující pohled na vztah vlastních rodinných příslušníků (Markéta Oplištilová, Dany Vigil) či práci autora, který inspiraci pro tvorbu čerpá ze své nově vznikající životní situace (Miroslav Hašek). Pro některé z nich se výstava stala impulsem k vytvoření nového díla, ve kterém například přehodnocují vlastní tvorbu, vytváří nové myšlenkové vazby s tvorbou minulou či skrze umělecké postupy sdílejí část svého osobního příběhu.

Výstavní projekt je připravován studentkami 1. ročníku navazujícího magisterského studijního oboru Kurátorská studia na FUD UJEP.