SMTWTFS
1234
56781011
121314161718
192022232425
262728

Meme – Žabák Pepé a jeho přátelé

Moderovaná diskuze k tématu — Znáte žabáka Pepeho a jeho partu? Jak souvisí tato postavička s neonacistickou kulturou a střelbou na amerických školách. Je Mem kulturní informací v podobě totální ironie? A může se levice naučit „memovat“? Co na to pan Vandas, je veselý a netrápí ho chmury?

Hosté: Ondřej Trhoň, Karel Veselý, Matěj Schneider, Dita Malečková

///Karel Veselý///
Spisovatel a hudební publicista. Spolupracuje s ČR-o Radio Wave; je členem redakce časopisu Full Moon, píše pro A2, Salon Práva nebo portály Alarm a Aktualne.cz. Je autorem knih Hudba ohně: radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále (2012); BombaFunk (2017) a podílel se na knihách o české alternativní kultuře (např. Kmeny) a japonské pop-kultuře (Planeta Nippon; Made in Japan). Pro intelektuálně-uměleckou platformu Institut úzkosti připravuje sérii podcastů Černé Slunce, ve které mapuje dějiny smutku, melancholie a úzkosti v západní populární hudbě.

/// Matěj Schneider ///
Publicista a redaktor. Pro český rozhlas-radioWave připravuje rubriku Ucho. Svými články a podcasty (Redneck), především o současné Americe, pravidelně přispívá na kritický web A2LARM. Občasné píše pro Finmag a A2.

///Ondřej Trhoň///
Žurnalista, moderátor, překladatel, editor. Ve svých příspěvcích pro řadu medií se věnuje otázkám technologie, kultury, obecně společenských témat. Dlouhodobě spolupracuje s Rádiem Wave, pro které připravuje pořád „Otevřené hlavy“, sérii rozhovorů s předními světovými intelektuály. Jeho texty dále vyšly například ve čtrnáctideníku A2, ve filmovém měsíčníku Cinepur, Revue Prostor, A2LARM, ÁrtZóna ČT, Finmag. Také vydává vlastní nezávislí časopis Dýpt, věnuje se fotografii a kódování.

Akci pořádá Platforma pro estetiku a politiku ve spolupráci se Společnost pro estetiku.