SMTWTFS
1234
56910
12131415161718
1920212425
262731

INHABITATED

22. 4. — 26. 5. 2020

www.inhabitated.net

 

Participující umělci: Aujik, DUNA, Andreas Gajdošík & Barbora Šimková, Filip Hauer, Dalibor Knapp, Bjørn Melhus, Pavel Mrkus, Matěj Pavlík, Lucie Rosenfeldová, Zbyšek Semelka, Zdeněk Svejkovský

Kurátorský tým: Martina Johnová, Jan Nový, Kateřina Palešníková

Web design & UX: Zdeněk Svejkovský
Grafický design: Adéla Bierbaumer a Marek Fanta
Animace: Michal Max Mráz

Projekt „INHABITATED” se pohybuje mezi výstavou a myšlenkovým experimentem. Ústřední linku představují vize současné modernity a pokroku, nečekané změny perspektiv a umocnění propojení s přírodními procesy pomocí technologií. V současném světě plném samozřejmostí a daností by mohl tento myšlenkový experiment problematizovat rozporuplný vztah k technologiím, které jsou všudypřítomné a neviditelné, mohou rozvíjet nové formy dominance a zároveň nás nabádat k jemnějšímu rozlišování hranic mezi přirozeností a umělostí. Ambivalence souvisí také s představou, že je dokonale ovládáme. Skrze sběr dat se pokoušíme zkoumat naše těla v digitálním prostoru. Máme tendenci zacházet se světem tak, jako by byl složený ze dvou vzájemně neslučitelných sfér, společnosti a přírody. Příroda je výrazným hybatelem uvnitř sociálních vztahů, zároveň lidem často bývá nekonečně vzdálená.

On-line výstava představí díla jedenácti českých i zahraničních umělců a v den vernisáže bude spuštěna na webu www.inhabitated.net. Během trvání výstavy a doprovodného programu proběhnou tři umělecké intervence — live stream Zbyška Semelky, interaktivní hra Andrease Gajdošíka a Barbory Šimkové a projekce aktivistické skupiny Duna. Zároveň bude procesuální projekt Zdeňka Svejkovského průběžně přinášet dílčí záznamy internetové performance.

Facebook event

Tisková zpráva