SMTWTFS
1234567
89111213
15162021
222325262728
2930

FIKNESS: Ilustrace a komiksy v sítotiskové dílně

16. 11. 13.00–15.00

Solid Core– Mood assistant – synth workshop

V rámci workshopu si každý sestaví vlastní kapesní polyfonní syntezátor, který kombinuje expresivní dotykový interface s digitální syntézou v pentatonické stupnici. Budou připraveny veškeré materiály i náčiní potřebné k vytvoření i výtvarnému pojednání nástroje. Zkušenosti s pájením jsou výhodou, ale ne podmínkou.

Lektoři: Jan Hrubeš & Adam Chmiel

FIK 2019 Ústí nad Labem

I letos se v polovině listopadu můžete těšit na setkání nadšenců do ilustrace a komiksu v Ústí nad Labem. Současnou tvorbu budou prezentovat tuzemští i zahraniční autoři, nakladatelé a další kreativci například z oblasti videoher. Jako vždy je naší snahou vytvořit přátelské prostředí a místo setkání pro lidi, které spojuje nadšení pro kresbu, komiks a vše, co k tomu patří.

Přednášky a prezentace svých prací opět předvedou domácí i zahraniční hosté (převážně z Německa). Za zmínku určitě stojí například rozhovor s Jakubem Königem o jeho projektu Zvíře jménem podzim; trio stojící za komiksem Návrat Krále Šumavy (Vojtěch Mašek, Ondřej Kavalír, Karel Osoha); Paul Waak a Tina Kaden; Robert Kaločai se svým mezinárodně úspěšným projektem Nanits; Jindřich Janíček; Jakub Plachý; Martin Raudenský; David Černý nebo Štěpánka Jislová. 

www.fikfestival.cz

fotoreport