SMTWTFS
1234567
89111213
15162021
222325262728
2930

DUNA – Adaptus 9. 19

19.  5. 2020 v 17:00 hodin

 

V rámci posledního doprovodného programu k výstavě INHABITATED vás Dům umění Ústí nad Labem Fakulty umění a designu UJEP zve k prohlídce nového interaktivního projektu Adaptus 9. 19 od vizuálně aktivistické skupiny DUNA, který je současně dostupný také z webové platformy INHABITATED— http://inhabitated.net/

Nudíte se sami? Přichází s nedostatkem konzumu a podnětů z venčí stagnace a degradace, nebo pukají schránky vaší identity? Kdo jste bez oblečení? Utváříte postupy spotřeby a tvoření, které definují vaši zdánlivě unikátní existenci. Proč jste neustále unavení? Umíte se adaptovat na svět který jste kolem sebe vybudovali? Využíváte digitální technologie jako extenzi lidských schopností. Přichází digitální emancipace nebo odcizení? Dokážete domestikovat další formy života? Nejen díky využití virů a bakterií dokážete měnit vaší DNA. Mohla by být sebe-modifikace ve skutečnosti morálním projektem? Destrukce a kreace jsou provázané. Jsme stoprocentně humánní?

Duna je projekt, který se zaměřuje na problematiku vztahů mezi živými organismy a jejich prostředím, společenských vztahů a globálních problémů antropocénu. V jejich dosavadní tvorbě se projevuje inspirace jak z reality, kterou sami prožívají včetně té augmentované, prolínající se spekulativně až do žánru sci-fi s prvky mystifikace a nadsázky.

DUNA (Lenka Balounová, František Svatoš, Ladislav Kyllar) feat. Vojtěch Polák