SMTWTFS
23456
78910111213
141516181920
212223242527
28293031

Dílna U Pavouka

Dům umění Ústí nad Labem je v přechodném období na Masarykově ulici rozšířen o další prostor, který využívá jako zázemí pro svůj doprovodný program. Přestěhovali jsme i vybavení sítotiskové dílny, které slouží hlavně studentům Fakulty umění a designu, aby prohloubili své zkušenosti a sami zkoumali hranice sítotisku. Nezapomínáme ani na školy a veřejnost, která v rámci workshopů nahlédne pod ruce grafiků a sítotisk si může také vyzkoušet.

Pro studenty

Dílna je Vám otevřena! Můžeš tisknout na papír i textil nebo zkusit zcela něco jiného. Chceš semestrální úkol či trika svý metalový kapely udělat na sítu? Přijď a domluv si co nejdřív termín tisku. Sleduj program sítotiskové dílny, která pravidelně nabízí workshopy pro studenty, kteří se chtějí zorientovat v naší dílně a naučit se ovládat všechny postupy, do dílny pak můžeš po domluvě chodit tisknout a sám experimentovat. Přines si vlastní textil či papír, jinak je v dílně vše, co potřebuješ. Půjčujeme síta za poplatek, ve kterém jsou náklady spojené s osvitem. Barvu si zvážíš a kolik spotřebuješ – tolik zaplatíš. Ein Zwei, Easy Peasy!

Pro školy

Pokud byste měli zájem vzít své šikovné studenty do dílny, kontaktujte Dům umění duul@ujep.cz a zarezervujte si termín. Doporučujeme vzít starší děti (II. stupeň ZŠ a výš), ideální počet je 10 studentů na 2–4 hodiny, ale zvládli jsme to i ve větších skupinách i v kratší době, lze případně kombinovat s galerijní animací a skupiny prostřídat. Nejoblíbenější je tisk na textil, jelikož si každý může přinést vlastní triko, potisknout ho a po workshopu odnést rovnou na sobě. V dílně nabízíme k zakoupení světlé či tmavé, klasické lněné tašky. Skupina spolupracuje na společném motivu, na kterém si ukážeme celý proces – od návrhu, realizace, osvitu, vymývání, sušení, měření, až samotný tisk, mytí a závěrečné fixování barvy na textilu.

Není v lidských silách, aby si za tuto krátkou dobu mohl každý vytisknout vlastní motiv. Na všem se ale dá individuálně domluvit, záleží na čase a počtu účastníků.

/EN/ For Erasmus students

The screen printing workshop is open for you! We call it Workshop At the Spider. Watch the accompanying program of the gallery House of Arts, where is also possibility join the workshop in english. Make a group with your friends and come together, I will explain the hole screen printing process. Write and lets have a consultation about your project. You need just to reserve your time at workshop. We lend screens, where you pay the costs for the hole process. Bring your paper and textile, you can finish your school project here. Let's do that, write as soon as possible. On the end is always late.
 
Contact
: adela.bierbaumer@gmail.com

 

Fotogalerie → workshopy, tvůrčí dílny
U Pavouka

Pro veřejnost

Sledujte doprovodný program Domu umění, kde se dozvíte o speciálních dílnách, které jsou široce zaměřené a určené všem věkový kategoriím. Již jsme realizovali – galerijní animace, sítotisk, monotypii, linoryt, akvarel, dílny pro pokročilé s designéry šperku, textilu, papíru i zvukové dílny. Zveme zajímavé umělce a úspěšné absolventy, kteří za námi přijíždí ze všech koutů naší republiky.

Nabídka

Chceš pracovat jako grafik v Domě umění a zapojit se do chodu dílny? Nabízíme roční pracovní stáže studentům FUDu, napiš na duul@ujep.cz Podmínkou je být studentem FUD UJEP a možnost kustodovat, třeba i o víkendu.

 

 

Konzultační hodiny v dílně U Pavouka: úterý 14:00 – 17:00 hodin.
Po domluvě na fb či mailu: Adéla Bierbaumer, adela.bierbaumer@gmail.com