SMTWTFS
1
234578
9101112131415
161718202122
2324262729
3031

Strategies of Success

12. 5. - 2. 7. 2022


Díla slovenských umělců zastoupených ve sbírkách zahraničních muzeí 

Kurátor výstavy: Juraj Čarný
Vystavující: Maria Bartuszová, Stano Filko, Július Koller, Miloš Laky, Ján Mančuška, Stano Masár, Alex Mlynárčik, Ilona Németh, Roman Ondak, Tomáš Rafa, Ján Zavarský

Výstava Strategies of Success predstavuje diela slovenských autorov, ktorí sú zastúpení v zbierkach významných svetových múzeí, nie je však iba schematickým importom diel zo svetových metropol. Je výberom diel kľúčových pre vývoj slovenského aj stredoeurópskeho konceptuálneho umenia, ktoré putovali po svetových múzeách, nie všetky sú ale v muzeálnych zbierkach aj zastúpené. Výstava je akýmsi „snom o múzeu“, výberom diel z majetku autorov, súkromných zbierok aj zbierok múzeí, ktoré by spoločne mohli vytvoriť reprezentatívnu zbierku.

Čti více

Hladce obrace: od sebe sama, kolem prázdna a skrze něj

2. 6. — 2. 7. 2022
 

Vernisáž: 1. 6. 2022 od 18 hodin

 

Vystavující: Dominik Bek, Veronika Šrek Bromová, Seiko Hihara, Lukáš Hofmann, Markéta Kubíčková, Jan Matýsek, Jan Prošek, Marie Tučková

Architekti: Sára Marie Svobodová a Matěj Peterka

Výstava hledá odpovědi na elementární otázky, které nám pomáhají porozumět sami sobě i okolnímu světu. Kam patříme? Kdo jsme? Kým můžeme být? Každá umělkyně a umělec pro výstavu vytváří dílo, kterým artikuluje svůj vlastní příběh prostředkující odlišná vnímání různých realit. Jejich díla jsou reflexí vlastních prožitků, probouzejí emoce a umožňují sdílení subjektivně prožívaných příběhů. Výstavou výrazně prostupuje motiv látky, drapérie, prošívání a intimního doteku.

Kurátorský tým: Tereza Häckelová, Ester Klingerová, Nela Kuhnová, Kristýna Mouchová, Kateřina Pencová, Zuzana Rambousková, Hana Sedláčková, Anastasia Taran 

Supervize: Michal Koleček & Adéla Machová & Barbora Hájková

Čti více

STUDIO 3 – INFORMEL

25. 5. 2022 → od 19 hodin
 

Oděvní performativní přehlídka kreativního týmu STUDIO 3, který představí INFORMEL nesoucí se v duchu stejnojmenného výtvarného směru. V oděvech jsou reflektovány umělecké elementy, které jsou zachycené ve zpracování materiálů, struktur a oděvní formě.

Následovat bude AFTERPARTY DIPLOMEK a live DJ Sold Out Boy.

Čti více

Tate Modern Corner

25. 5. 2022 (středa) → od 17 hodin
 

Umělecká intervence do výstavy Strategies of Success
Zástupci ústecké umělecké scény dočasně pojednají dílo Stana Masára  Tate Modern Corner.

Čti více

Autobusy za uměním do Ústí nad Labem

2. 6. 2022

Výlet za výtvarným uměním
ve čtvrtek 2. června 2022

Dům umění Ústí nad Labem pořádá autobusový výlet za výtvarným uměním. Pro účastníky budou připravené komentované prohlídky aktuálních výstav v Domě umění Ústí nad Labem a v Galerii Hraničář. V rámci Dne otevřených dveří UJEP bude také možnost navštívit výstavu bakalářských a diplomových prací studentek a studentů Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. 
Vypravujeme dva autobusy, přijeďte za námi z Prahy nebo z Turnova do Ústí nad Labem!

Rezervace nutná.
Autobus je zdarma a kapacita míst je omezená.
Závazné přihlášky přijímáme do 31. května na email avanourkova@gmail.com. Rezervujte si své místo brzy!

Akce je pořádána s laskavou podporou Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Čti více

Čermák a Staněk Comedy

2. 6. 2022 → od 19.30 hodin

Stand-up comedy večer v režii Miloše Čermáka a Luďka Staňka.

Miloš Čermák se stal komikem v rámci boje s krizí středního věku. Je to nedůstojné a ponižující (jak by řekla matka jeho kolegy Luďka Staňka), ale pořád je na tom lépe než muži, kteří si kupují sportovní auta nebo utíkají od rodin s mladými milenkami.

Luděk Staněk vystupuje jako stand-up komik od listopadu 2014, ale popírá, že by s tím měla cokoli společného krize středního věku. Den, kdy má vystoupení, začíná Luděk tím, že organizátorům a kolegům pošle SMS, že „tentokrát to nedám, jděte do háje“. Ty posílá celý den. Večer samozřejmě vystoupí a má úspěch.

Vstupné dobrovolné (doporučeno od 50 Kč), veškerý výdělek bude věnován prostřednictvím Člověka v tísni na pomoc Ukrajině.

Vzhledem k omezené kapacitě je potřeba rezervace e-mailem duul@ujep.cz.

Čti více

Muzejní noc v Domě umění Ústí nad Labem

10. 6. 2022 → 10.00 — 19.00

Dům umění Ústí nad Labem k letošním oslavám ústecké Noci kostelů, Muzejní a Galerijní noci chystá celodenní program pro dospělé i děti. V duchu tématu rituálů, který rámuje aktuálně probíhající výstavu v Galerii 2 připravenou studenty Kurátorských studií FUD UJEP, se ponesou galerijní animace, výtvarné hry a bojovka pro děti (ve spolupráci se spolkem Hraničář) nebo například performance umělkyně Seiko Hihara.  Proběhnou komentované prohlídky výstav Hladce obrace: od sebe sama, kolem prázdna a skrze něj a Strategies of Success a po celou dobu programu se návštěvníci s námi budou moci zapojit do jednoho z nejzásadnějších rituálů každodenního života nás všech, společné přípravy jídla. Jistou stopu rituality v sobě nesou také hry a sporty. Po celý den budou v Domě umění nachystány 3 pingpongové stoly, přičemž jeden je přímo stálou  interaktivní součástí výstavy Strategies of Success. Zahrát si můžete nejen se svými blízkými a teamem DUÚL, ale také s některými výraznými osobnostmi města Ústí nad Labem.

 

Čti více

Snová botanika – Příměstský tábor

II. turnus 1.– 5. 8. 2022


Prožijte s námi fantazijní týden letních prázdnin v Domě umění Ústí nad Labem. Společně nahlédneme do tajů přírody a objevíme různé kreativní techniky v umění. Vyzkoušíme si tisk květinami, ukážeme si, jak batikovat přírodními barvivy a mimo jiné si vyrobíme handmade papír, ze kterého nám vznikne naše autorská kniha plná fantazie a zážitků. Prázdninový týden zakončíme výstavou našich výtvorů a společným setkáním rodičů, dětí a lektorek.

Rezervujte již nyní místo pro vaše děti e-mailem, následně vyplníte přihlášku a platbu lze uskutečnit v červnu. Konkrétní denní program bude zveřejněn během června.
→ rezervace: duul@ujep.cz

Čti více