SMTWTFS
12
34589
10111213141516
1718202223
242527282930

Pro školy

Do Domu umění na galerijní animaci
Vzdělávací programy
pro školy a zájmové skupiny

aktuální nabídka programů pro školní rok 2017/2018
→ na období září 2017 - leden 2018

Archiv: realizované programy ve školním roce 2016/2017

Co si představit pod pojmem galerijní animace?

Galerijní animace v Domě umění Ústí nad Labem jsou programy vedené zkušeným lektorem. Program zahrnuje jak teoretickou část v podobě odborného výkladu a dialogu s návštěvníky, tak část praktickou, zaměřenou na vlastní tvůrčí aktivitu účastníků. Důležitou roli v galerijní animaci hraje zážitek a žáci jsou prostřednictvím zábavných aktivit a jim blízkých témat seznámeni se současným uměním tváří v tvář originálům uměleckých děl.

Každá jednotlivá galerijní animace je upravena na míru dané skupině a stupni vzdělávání (MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ) či různorodé zájmové skupiny. Galerijní animace je možné navštívit nejen v rámci výuky výtvarné výchovy, ale i dalších předmětů. Velmi rádi Vám poradíme, jak program zahrnout do školního vzdělávacího plánu.

Galerijní animace a komentované prohlídky jsou realizovány pod vedením lektorky Dagmar Myšákové a Maro Hajrapetjan ve spolupráci s Katedrou výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP. 

V rámci doprovodného programu výstav je možné objednat také komentovanou prohlídku s lektorem.

V Domě umění Ústí nad Labem najdete i galerii 2, která se otevírá v době realizace menších skupinových a sólových výstavních projektů v hlavním galerijním sále. V druhé půli roku 2017 se můžete těšit na dvě výstavy, ke kterým Vám na přání připravíme komentované prohlídky nebo galerijní animace.

Galerijní animace k aktuální výstavě

Anna Daučíková, Politiky gest

SKRYTÁ VYPRÁVĚNÍ
/animační program pro školy a zájmové skupiny/

V rozsáhlém díle slovenské výtvarné umělkyně Anny Daučíkové se můžeme setkat s několika zásadními životními momenty, zachycenými na vystavených fotografiích. Prostřednictvím nich nahlédneme pod povrch různých příběhů lidské identity a možná také odhalíme, co nám bylo dříve skryté. Třeba se nám otevřou dveře k nalezení vlastních tajných identit. Dozvíme se informace o životě samotné autorky, které úzce souvisí s představenou výstavou a v rámci tvůrčí činnosti s ní navážeme dialog vycházející z podnětů fotografií.

Téma výstavy je možné propojit se vzdělávacími oblastmi Člověk a společnost či Umění a kultura. Během programu se dotkneme také průřezových témat Osobnostní a sociální výchova a Multikulturní výchova.

Vstupné
galerijní animace: 20,- Kč / žák
komentovaná prohlídka: 10,- Kč / žák
(pedagogický doprovod zdarma)

Program animací a komentovaných prohlídek
objednávejte a pro více informací nás
neváhejte kontaktovat na:
e/ duul@ujep.cz
t/ +420 475 285 188