SMTWTFS
1
234578
9101114
16171819202122
23242526272829
3031

Pro školy

Co si představit pod pojmem galerijní animace?

Galerijní animace v Domě umění Ústí nad Labem jsou programy vedené zkušeným lektorem. Program zahrnuje jak teoretickou část v podobě odborného výkladu a dialogu s návštěvníky, tak část praktickou, zaměřenou na vlastní tvůrčí aktivitu účastníků. Důležitou roli v galerijní animaci hraje zážitek a žáci jsou prostřednictvím zábavných aktivit a jim blízkých témat seznámeni se současným uměním tváří v tvář originálům uměleckých děl.

Každá jednotlivá galerijní animace je upravena na míru dané skupině a stupni vzdělávání (MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ) či různorodé zájmové skupiny. Galerijní animace je možné navštívit nejen v rámci výuky výtvarné výchovy, ale i dalších předmětů. Velmi rádi Vám poradíme, jak program zahrnout do školního vzdělávacího plánu. 

V rámci doprovodného programu výstav je možné objednat také komentovanou prohlídku s lektorem.

V Domě umění Ústí nad Labem najdete i galerii 2, která se otevírá v době realizace menších skupinových a sólových výstavních projektů v hlavním galerijním sále. V druhé půli roku 2018 se můžete těšit na dvě výstavy, ke kterým Vám na přání připravíme komentované prohlídky nebo galerijní animace.

Galerijní animace k aktuální výstavě

 

Galerijní animace a komentované prohlídky pro školy jsou realizovány ve spolupráci s Katedrou výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP.

 

SÍTOTISK - Oslňte vlastním designem!
Chtěli byste se podívat do nově vznikající sítotiskové dílny a dozvědět se něco více o této výjimečné technice? V rámci dílny si s ilustrátorkou Adélou Bierbaumer můžete vytvořit vlastní šablonu a vytlačit plakát, či potisknout triko nebo tašku. Učit se nemusí jen ve škole. V případě zájmu třídy či skupiny zavolejte a rezervujte si termín. Náplň worskshopu se přizpůsobí vašim časovým požadavkům. Workshop trvá 1 - 5hod / rezervace nutná na emailu duul@ujep.cz.

 /animační program pro střední školy a zájmové skupiny/ 15+ /

 

Vstupné
galerijní animace: 20,- Kč / žák
komentovaná prohlídka: 10,- Kč / žák
(pedagogický doprovod zdarma)

Program animací a komentovaných prohlídek
objednávejte a pro více informací nás
neváhejte kontaktovat na:
e/ duul@ujep.cz
t/ +420 475 285 188